Arayan Mevlasınıda Bulur Belasınıda..

Çarşamba, Haziran 15

Değişimin herkese faydası varmış demek...Selamlar sevdiceğim;


Güzel ülkemde seçimler bitti ve oylar sayıldı. Kimine göre zafer kimine göre hüsran.


Gözardı edilen hatalarla birlikte yeni sonuçların vatana millete hayırlı olması dileklerimle. Ampülü söndürme hayallerindeki rakiplerine karşılık seçimden avizeler yakarak çıkan bir AKP, aylardır ağırbaşlılığı ve sakinliğiyle (neredeyse) gönülleri fetheden Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim mitinglerinde kahvehane sohbetlerini aratmayacak kadar kabalaşıp kafalarda kurduğu imajı yerle bir ederek %26 oyu başarı kabul eden tavırlarıyla CHP, kaset skandallarının yerle bir ettiği, adaylarının bile hangisinin kazandığı hala belli olmayan bir MHP ve bu seçimin en karlısı olan BAĞIMSIZ'larla bitti gitti seçim.


"Bu adamın oyları neden artıyor arkadaş.?!","Lan buna oy verenler hep cahil kesim.!","Onlara veren aptal bize veren ilerizekalı.!" sloganlarının para etmediği ve hatta daha da tahrik ettiğinin anca anca farkına varan muhalefet liderleri şimdilerde sadece koltuğunu korumanın yollarını arıyor. Ama bu seçimde bir farklılık var. En azından CHP artık insanların nelere önem verdiğinin az da olsa farkına varmış durumda. Sokakta azınlık bi kesim hariç irtica söylemlerinin nerdeyse yerle bir olduğunun sonunda farkında. Cumhuriyete hiçbişey olmayacağının ve onu korumak için illa başımızda bir askeri cuntanın olmasının gerekmediğinin farkında. İnsanların tek meselesinin geçim olduğunun nihayet ama nihayet farkında CHP. O kadar ki bu seçimlerde hep ekonomik vaatlerde bulundu nerdeyse. Her ne kadar nasıl yaparsın sorusuna "Benim adım Kemal, ben yaparım" dese de CHP artık benim için ümit veriyor.


Ve en güzeli ise seçim sonrasında askerden birilerinin basın mensuplarının karşısına çıkıp seçim değerlendirlemeri yapıp, uygundur imalarında bulunmadığı ve basının Genelkurmay ne diyecek diye yorumlar yapmadığı bir seçim geçirdik. Bundan seneler sonra çocukların olduğunda (inşallah) onlara bir zamanlar böyleydi diyeceğim birer hatıra olarak kalacak artık bunlar. Umutluyum. Gelecek 4 sene ne getirir ne götürür bilinmez. Bildiğim tek bir şey var O da değişim rüzgarlarının tüm Türkiye'yi kasıp kavurduğudur. Öyle bir fırtına ki bu CHP'de buna kapıldı MHP'de. Tüm ülkeye hayırlı olması dileklerimle gözlerinden öpüyorum sevdiceğim. Görüşmek dileğiyle..

Hiç yorum yok: