Arayan Mevlasınıda Bulur Belasınıda..

Cuma, Kasım 26

Şapkamı önüme aldım. Düşündüm taşındım. Türk Futbolunun nereye gittiğinin skimde olmadığına karar verdim.!


Ne kadar tuhaf bi ülkede yaşıyoruz değilmi?

Herkes kendi işine gelen haberlerin olduğu kanalları seyrediyor ve işine gelen yorumcuların yorumlarını dinlerken ağızları açık kalıyor. Hani bi kaç tane farklı düşünen program izleyipte ya bu adamın derdi neymiş acaba diye merak eden yok. Hatta böyle bişeye yanlışlıkla denk gelenler hemen program sunucusundan konuğuna kadar ağzına ne gelirse saydırıp kanalı değiştiriyor. Kendisi gibi düşünmeyen herkesi gerizekalı ve hatta vatan haini kendisi gibi düşünen herkesi ulema ve vatansever ilan ediyorlar. Bütün bunların farkında olan çözüm üretmesi gereken spastiklerde kenarda masa hakemleri gibi kim ne kadar vuracak diye bekliyor.

İnan bana son 1 senedir ha darbe oldu ha olacak. Ha asker geldi ha gelecek diye içim korkuyla dolu. Huzursuz olmamak elde değil. Dünkü apartman toplantısında bile 6 kişi birbirine siyaset yüzünden girdi. Savundukları şeyde kendilerine beş para kazandırmayan siyasetçilerin fikirleri. Halbuki savunmaları gereken kendi çocuklarının geleceği. Geçtiğimiz günlerde Türkiye ekonomisiyle ilgili rakamlar gözüme çarptı. 750 milyar dolar gibi bi ekonomiye sahibiz ve bu pastanın adaletli dağılmadığının hepimiz farkındayız. O kadar çok saçma sapan şeylere fanatizm derecesinde saplanmışki büyüklerimiz, pastadan kendilerine düşecek payın gelmediğinin farkında bile değiller. Ya da farkındalar ama aşkla bağlandıkları siyasetçilere laf kondurmama görevini bırakıp kendi haklarını aramaya bir türlü sıra gelmiyor.

Ne kadar aptalız arkadaş ya. Siyaseti bitse futbolu başlar. Futbolu bitse dizi zırvalığı başlar. Hele geçen akşam Bursaspor maçında spikerin dedikleri aklıma geliyor da."Herkes şapkasını önüne alıp düşünmeli. Türkiye Futbolu iyiye gitmiyor". Vay be.! İşim gücüm yok Türk Futbolu nereye gidiyor diye dert etcem. Rıdvan dilmen'in maç sonrası yorumları, evlendirme programları, kim kimle haftasonu nerdeymiş haberleri aç karnını zor doyuran insanların evinde hala reytindte zirve yapıyorsa konuşacak fazlada bişey yok aslında. Demek ki biz böyle çok mutluyuz. Hakettiğimiz yerdeyiz vesselam..!!

Not: Resmin konuyla ne alakası var diceksin. Hiç bi alakası yok. Tatlı kızlar ama ne yalan söliyim:)

3 yorum:

noidea dedi ki...

haklısın...çok haklısın...
Ağlanacak halimize gülüyoruz malesef toplum olarak..Ama bazılarınıda anlamak mümkün değil:O kadar mutlular ki;sanki her şeyler yolundaymış gibi.Her işleri yoludna olsa o kadar mutlu olurlar mı orasını da bilmiyorum..Kimsenin mutluluğunu kıskandığım için de değil ama yahu arkadaş,bu dünya bu kadar güzel bir yer değil de yani en azından şu anda...

pickurusu dedi ki...

futbolu boşver de kadriye n alemde :)

Yiğit dedi ki...

noidea bu dünya zaten güzel bir yer olsaydı geçici olmazdı. Kalıcı güzelliklere kavuşmamız dileğiyle..

Nar'ım benim ya. Kadriye felaket bi durumda. Her geçen gün beni daha çok kendine bağlıyor. Sarı saçlarına kurban olduğum beni büyülemeyi her zaman başarıyor.Şeytan tüyü var hınzırın ya:)) Soranlara çok selamı var:)