Arayan Mevlasınıda Bulur Belasınıda..

Pazar, Kasım 22

Fredy Kartı...


Geeeeel, babana geeeeeel. Korkmaaaa, çek b'oğlum ödersin nolcak. Arkanda ben varııııııım.

İşte bu tür bi ruh haliyle çatır çatır alışverişin dibine vurduktan sonra ay sonu "morelim çok bozuk yiğit, nasıl ödiycem ben bunu şimdi yuaaaaaaa" diye inim inim inleyen arkadaşlar.Size cevabım çok açık ve net.Yüzünüze diyemiyom ayrı konu.Hiiiiiiç skimde değil.Kusura bakmayın.

Arkadaş bi kredi kartını kullanmayı bile beceremiyomusun yaa.Hepmi uyudun lan matematik derslerinde. Hiçmi toplama çıkarma yapmadın.Gelir 5 liraysa 5 lirayı geçmemen lazım.Bunu 5 yaşındaki sıpa bile bilir be! (5 yazdıkça aklıma 5iktaş geliyo.Nasıl koyduk lan fenere)

Bankaların bi çoğunun amacının ödeyemeyeceği kadar limitler verip insanları kendilerine adeta bir köle haline getirmek olduğunun farkında değilmiyim? Elbetteki farkındayım. Bi çoğunun "inşallah ödeyemezlerde bunu da ağımıza düşürürüz " dediğini bilmiyomuyum? Elbette biliyorum. Ama herşey elimizde be arkadaş. Düşmeyin şu tuzaklara. Misal bakın bana. Kullanın babanızın ek kartını. Ay sonu 2 fırça yersiniz telefonda. (Uzakta olunca baba fırçada koymuyo bi yerden sonra iyice arsız oluyosunuz:))) Oh hayat toz pembe:) Harbiden yaa. Bu ayki periyodik fırçama sadece 10 gün kalmış. Ne çabuk geçiyo lan günler...

3 yorum:

Cupy dedi ki...

ben ne zaman fırça yicem acep :D

Yigit dedi ki...

Lan senin ne yaptin:))) Haaaa internet faturası. Ona download buna download. Yediğine olsa acımam da,İnsan download'a ödeyince çok koyuyo be. Sokakta yüzüne bakmıycağın elin internet sağlayıcısı kapına dayanıyo.Yazık sana:))) Geçer be abi, zamanla baban da alışır:))

Cupy dedi ki...

:D:D olm annem sölemedi babama daha söylemiycek yoksa kıtır kıtır keser benii :D